+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

Jestli se ptáte, v jakém měsíci mohl Pán Bůh vyhostit Evu a Adama z Ráje, tak já vám povím, že to bylo na 100 % v září. Některé kolegyně si stěžovaly na pomrzlé jabloně. V okolí zámku je cca 10 jabloní a úroda byla opravdu naprosto luxusní. A nejen úroda, ale i produkty vytvořené z jablek se více než povedly. První náš kulinářský výrobek byla pečená jablka na másle se skořicí a cukrem. Luxusní zákuseček. Pokračovali jsme štrúdlem. Nejčastěji jsme ovšem v září připravovali na svačinu kompot. Samozřejmě z jablek. A tak se pochopitelně celé září neslo v jablečném duchu. Přálo nám i počasí, tak jsme chodili hodně ven na procházky. A mimochodem se náš domov přihlásil do křížovkářské soutěže, takže luštíme o sto šest. Za celé oddělení 1.

A vám přeji pěkný podzim.

Naděžda Krošláková, Dis.-I.A oddělení

Oznámení

MZ ČR je doporučeno v souvislosti s podzimní vlnou respiračních nákaz zavést pro zaměstnance a
návštěvy používání adekvátní ochrany dýchacích cest (respirátor minimální filtrační účinnosti 94 %,
filtrační třída ochrany min. FFP 2 dle ČSN EN149:2001 a dodatků) při péči o pacienty/klienty.

Vážení návštěvníci,
Vzhledem k nárustu respiračních onemocnění, používejte, prosím, po celou dobu pobytu v našem zařízení ochranu úst a nosu a desinfekci rukou. Pokud pociťujete některý z příznaků (rýma, kašel, teplota apod.), zvažte vhodnost pobytu u svého blízkého a raději návštěvu odložte na později.

Děkujeme, že chráníte naše klienty i ošetřující personál. Pokud nemáte svoje, roušky a respirátory jsou k dispozici na vrátnici a všech odděleních