+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

Jestli se ptáte, v jakém měsíci mohl Pán Bůh vyhostit Evu a Adama z Ráje, tak já vám povím, že to bylo na 100 % v září. Některé kolegyně si stěžovaly na pomrzlé jabloně. V okolí zámku je cca 10 jabloní a úroda byla opravdu naprosto luxusní. A nejen úroda, ale i produkty vytvořené z jablek se více než povedly. První náš kulinářský výrobek byla pečená jablka na másle se skořicí a cukrem. Luxusní zákuseček. Pokračovali jsme štrúdlem. Nejčastěji jsme ovšem v září připravovali na svačinu kompot. Samozřejmě z jablek. A tak se pochopitelně celé září neslo v jablečném duchu. Přálo nám i počasí, tak jsme chodili hodně ven na procházky. A mimochodem se náš domov přihlásil do křížovkářské soutěže, takže luštíme o sto šest. Za celé oddělení 1.

A vám přeji pěkný podzim.

Naděžda Krošláková, Dis.-I.A oddělení

Oznámení

Z důvodu adaptace nových klientů domova jsme byli nuceni uzavřít branky před hlavní zámeckou budovou. Po dobu platnosti tohoto opatření bude vstup do areálu možný hlavními vjezdovými bránami od pivovaru, případně vstupní bránou z ulice Za sýpkou.

Vždy je nutné zvonkem u brány kontaktovat vrátnici, která se nachází v objektu Bílý dům, nebo kontaktovat vrátného telefonicky. Kontakt je uveden na obou branách. Jedná se o dočasné opatření, o jehož ukončení budeme informovat.