+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

Měsíc duben si s počasím pohrával jako vítr s listy na korunách stromů. Jeden den jsme oblékali teplé kabáty, další den jsme se vysvlékali do sukní a halenek. Nebyli jsme tedy překvapení, že když do našeho domova přijela skupina ornitologů s dravci, byla zima jak v kostele. To obyvatele I. A neodradilo. A pozoruhodnou podívanou si náležitě užili. Nejen dravci se proletěli zámkem. Ale slet tu měli i čarodějnice. Ty se u nás poměrně dlouho zdržely a v odpoledních hodinách si zatancovaly s klienty v jídelně. Ještě před večeří nasedly na košťata a odletěly. A s nimi odletěl i měsíc duben

1a

Na našem oddělení se nálada nemění, tak jako počasí. U nás je dobrá nálada pořád. Vesele soupeříme ve stolních hrách. Trénink paměti se nikomu nevyhne. Ale i sport nás baví. Takže hrajeme kuželky. Troufli jsme si i na pečení štrůdlu. Prostě pořád stimulujeme a to nejen bazálně.

Naděžda Krošláková, Dis aktivizační-oddělení I. A

 

 

Oznámení

Z důvodu adaptace nových klientů domova jsme byli nuceni uzavřít branky před hlavní zámeckou budovou. Po dobu platnosti tohoto opatření bude vstup do areálu možný hlavními vjezdovými bránami od pivovaru, případně vstupní bránou z ulice Za sýpkou.

Vždy je nutné zvonkem u brány kontaktovat vrátnici, která se nachází v objektu Bílý dům, nebo kontaktovat vrátného telefonicky. Kontakt je uveden na obou branách. Jedná se o dočasné opatření, o jehož ukončení budeme informovat.