+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

Měsíc červenec nám nachystal velmi pěkné počasí. A tak se po našem domově ploužila spousta pečenáčů. Po nádvoří se dobrovolně pohybovali snad jen kuřáci, kteří se raději ugrilují, než aby si odřekli denní dávku nikotinu. A nejen kuřáci, ale i milovníci slunění a chytání bronzu vysedávali na lavičkách.

Proto jsme zvolili i celkem nenáročné činnosti při aktivizaci. Dámy na 1. patře vyrobily nepečený osvěžující dort. Skoro celé 1. patro si na něm velmi pochutnalo. Jako kuchařky mi naprosto vytřely zrak. Jen dostaly ingredience do ruky, bylo naprosto jasné, kdo to tu vlastně řídí.

1a

Nejsme ovšem žádní suchaři, a tak se kromě studené kuchyně pouštíme i do „hazardu“ v podobě hry Bingo. Nemyslím, tím ale hazard v podobě finanční ztráty ale ztráty nervových drah a nervových zakončení pomáhající nám udržet si zdravý rozum. Každý chce být totiž vítěz. A každý čeká na to své číslo jak na trní.

1a

Ne všechny naplánované skupinové aktivity jsme stihli. Proto je přesouvám na měsíc srpen. Přejeme Vám všem pěkný srpen.

Naděžda Krošláková, Dis. I.A oddělení

Oznámení

Z důvodu adaptace nových klientů domova jsme byli nuceni uzavřít branky před hlavní zámeckou budovou. Po dobu platnosti tohoto opatření bude vstup do areálu možný hlavními vjezdovými bránami od pivovaru, případně vstupní bránou z ulice Za sýpkou.

Vždy je nutné zvonkem u brány kontaktovat vrátnici, která se nachází v objektu Bílý dům, nebo kontaktovat vrátného telefonicky. Kontakt je uveden na obou branách. Jedná se o dočasné opatření, o jehož ukončení budeme informovat.