+420 544 423 151 info@domovsokolnice.cz

Měsíc březen bychom mohli nazvat „tragicko-komický měsíc“. Odhodit totiž zimní oblečení a ukázat světu přes zimu nahromaděné zásoby jídla v oblasti břišní partie a sedinky, vyžaduje velkou dávku smyslu pro humor. A ačkoli se na okolí smějeme a tváříme se, že nás naše zásobárna tuku nemůže rozhodit, v myšlenkách si zoufalstvím rveme vlasy z hlavy. Ale protože jsme chytří, budeme se řídit heslem z knihy Zděnka Milera Krtkův den „Aby nebyl jak cent těžký, proběhne se kousek pěšky.“ Tak hurá na to. V březnu vypukly velikonoční přípravy. Díky kolegyním, které nám donesly osivo, jsme s klienty sázeli velikonoční zeleň o sto šest. Před Velikonocemi jsme s klientkami upekly jidáše. A musím nás pochválit, povedli se. A poslední den před Velkým pátkem, tedy na zelený čtvrtek, jsme se s klienty i z jiných oddělení sešli na našem oddělení.

Pochutnali jsme si na výborné avokádové pomazánce, chlebu se sádlem a pažitkou, a došlo i na jidáše. Během této hostiny jsme si připomněli zvyklosti a tradice Velikonoc. Nemohli jsme ani opomenout ukřižování a znovuvzkříšení Ježíše Krista a oslavili jsme příchod jara. Velikonoce vypukli Křížovou cestou, která vedla zámeckým parkem. Přeji Vám pěkné jaro a spoustu slunečných dní. I když občas by trochu sprchnout mohlo☺

Naděžda Krošláková, Dis.-I.A oddělení

Oznámení

Z důvodu adaptace nových klientů domova jsme byli nuceni uzavřít branky před hlavní zámeckou budovou. Po dobu platnosti tohoto opatření bude vstup do areálu možný hlavními vjezdovými bránami od pivovaru, případně vstupní bránou z ulice Za sýpkou.

Vždy je nutné zvonkem u brány kontaktovat vrátnici, která se nachází v objektu Bílý dům, nebo kontaktovat vrátného telefonicky. Kontakt je uveden na obou branách. Jedná se o dočasné opatření, o jehož ukončení budeme informovat.